Szkoła Podstawowa na Politechnice Rzeszowskiej PDF Drukuj Email

9 grudnia uczniowie klasy IV, V a i b oraz  klasy VI pod opieką p. Marty Grzelak, Mariusza Wożniaka, Małgorzaty Aleksandrowicz oraz Kamilli Muniak odwiedzili Rzeszów aby wziąć udział w specjalnym panelu naukowym, który odbywał się na Politechnice Rzeszowskiej w ramach Festiwalu Nauki organizowanym przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Jego ideą jest promocja nauki, przede wszystkim nauk ścisłych, kierunków politechnicznych oraz pokazanie, że nauka może być doskonałą przygodą, zabawą czy pasją. Uczniowie mieli możliwość rozwinąć swoje zainteresowania matematyczno – przyrodnicze poprzez zwiedzanie stanowisk przygotowanych przez studentów Politechniki Rzeszowskiej ale nie tylko. Odwiedziliśmy również stoiska robotów ABB, symulatorów lotu, strefę doświadczeń, roboty lego oraz demonstratory naukowe. Każdy z nas mógł znaleźć tutaj coś dla siebie i pogłówkować nad rozwiązaniami nietypowych układanek, zagadek, zadań a nawet rozstrzygnąć śledztwo w sprawie morderstwa, poznając tajniki pracy detektywów, m.in. jak zabezpieczyć odciski czy miejsce zbrodni.
Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie lotniska Rzeszów – Jasionka, gdzie spotkaliśmy się z przemiłą atmosferą . Zapoznaliśmy się z historią portu, omówiono  warunki podróżowania oraz sami mieliśmy możliwość przejścia odprawy biletowo – bagażowej. Następnie przeszliśmy na taras widokowy, gdzie obserwowaliśmy lądowanie samolotu pasażerskiego. Poznaliśmy wiele tajników pracy pilotów i pracowników Portu. Ostatnim punktem wycieczki był seans 3D w kinie pod tytułem; „Mały Książę”, który wzruszył niektórych do łez.
Pełni wrażeń i pozytywnych emocji w godzinach popołudniowych dojechaliśmy do Chorzelowa.
galeria zdjęć