SPORTOWY OKRAGŁY STÓŁ PDF Drukuj Email

13 listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Chorzelowie na hali sportowej po raz kolejny zorganizowany został Sportowy Okrągły Stół. Obrady uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Mirosława Wydro. W debacie oprócz wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej uczestniczyli również pani w-ce Dyrektor Aleksandra Drozdowska, nauczyciele wychowania fizycznego     Iwona Stępień i Mariusz Woźniak, nauczyciel przyrody Jadwiga Korzec oraz nauczyciel muzyki Sylwia Kania. Prowadzącym debatę był Mariusz Woźniak a sekretarzem pani Iwona Stępień, która skrupulatnie notowała pomysły najmłodszych. Na początku prowadzący podsumował ubiegłoroczny program WF z klasą, który  cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, omówił co zostało zrealizowane, jak wyglądała realizacja poszczególnych zadań oraz które postulaty uczniów z poprzedniego Okrągłego Stołu zostały zrealizowane. Następnie rozpoczęła się bardzo gorąca debata na temat wychowania fizycznego. Na początku uczniowie przedstawili co najbardziej się im podoba na lekcjach wychowania fizycznego, jakie lekcje są dla nich najatrakcyjniejsze. Uczniowie w swoich wypowiedziach twierdzili ze najbardziej podobają się im lekcje pływania, lekcje aerobiku i fitness, lekcje z nietypowymi przyborami oraz na świeżym powietrzu. Zwrócili również uwagę na fakt iż w trakcie lekcji fakultatywnych to oni sami mogą decydować co będziemy robić na lekcji co jest bardzo dużym plusem. Ponadto uczniowie podkreślili że udział szkoły w licznych projektach z wychowania fizycznego pozwala im miło spędzać czas wolny i na lekcjach wychowania fizycznego oraz mogą nauczyć się jak można atrakcyjnie spędzić czas wolny. W ostatnim roku oprócz programu WF z klasą realizowaliśmy również program Mały Mistrz.  Kolejnym punktem debaty były propozycje uczniów, które uatrakcyjnią lekcje wychowania fizycznego. Wśród wielu pomysłów najpopularniejsze były aby na lekcjach podczas rozgrzewki była puszczana muzyka, aby uczniowie częściej prowadzili rozgrzewki, aby nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali więcej zawodów wewnątrzszkolnych, żeby było więcej unihokeja. Nietypowym pomysłem natomiast było aby przy szkole wybudowano basen.  Jeżeli zaś chodzi o lokalną akcję sportową doszliśmy do wspólnego wniosku iż po raz kolejny zorganizujemy rodzinny turniej tenisa stołowego. Prowadzący na koniec przedstawił wszystkim zgromadzonym zestaw zadań, z których uczniowie wybiorą dwa do realizacji. Wybór odbędzie się poprzez głosowanie. Debata była bardzo merytoryczna i trwała 45 minut. Dziękujemy wszystkim za bardzo aktywny udział w debacie!!
MW
galeria zdjęć