„Zaprojektuj miasto” PDF Drukuj Email

„Zaprojektuj miasto”,
to tytuł warsztatów organizowanych przez samorządowe Centrum Kultury w Mielcu w ramach projektu „Wariacje kulturalne 2”.
20 października uczniowie klasy 3C, wraz z p. Barbarą Durej i p. Renatą Flis, uczestniczyli w warsztatach rysunku przestrzennego prowadzonych przez mgr inż. Dariusza Gniewka i mgr inż. Katarzynę Platowską z pracowni architektonicznej Graphis z Rzeszowa. Zajęcia rozpoczęły się od wykładu na temat perspektywy wg geometrii Euklidesowej. Pan Dariusz przybliżył młodzieży podstawowe pojęcia rysunku przestrzennego sporządzanego w perspektywie jedno-, dwu- i trójzbiegowej, i pokazał ich praktyczne zastosowanie. Następnie każdy z uczestników otrzymał kartkę formatu B1 oraz inne potrzebne przybory,  i zadanie zaprojektowania ulicy miasta w przyszłości. Aby sprostać wymaganiom trzeba było wykazać się umiejętnością rysowania brył w oparciu o siatkę perspektywiczną, co nie jest takie łatwe, potrzebna była też kreatywność, dokładność i cierpliwość. Po trzech godzinach wytężonej pracy, dzięki wskazówkom i uwagom fachowców,  mieliśmy 21 nowych wizji architektonicznych ulic Mielca w przyszłości. Jeszcze kilka poprawek i wykończone prace trafią na wystawę, którą można będzie oglądać w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu w listopadzie b.r.  Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
Uczestnicy warsztatów wraz z opiekunami
galeria zdjęć