Samorządy mają głos! PDF Drukuj Email

W dniu 30 września 2015 roku w Zespole Szkół w Chorzelowie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, zgodnie z ogólnopolską akcją CEO Samorządy mają głos!, w której i nasza szkoła wzięła udział.
Wybory do SU poprzedziła kampania i debata przedwyborcza. Kandydaci wykonali plakaty wyborcze na których znalazły się ich cele do realizacji na nowy rok szkolny2015/2016, jak również zainteresowania. Plakaty zawisły na szkolnych korytarzach, gdzie każdy uczeń mógł na spokojnie zaznajomić się z programem wyborczym „swojego” kandydata. Oprócz tego zorganizowaliśmy debatę przedwyborczą, na której kandydaci do SU w osobach: Kamila Kasprzak, Kłoda Maciej, Piskor Piotr i Wojdyła Julia, opowiadali o swoich planach, które będą realizowali kiedy zostaną przewodniczącymi SU. Na debatę przybyli przedstawiciele wszystkich klas gimnazjum, którzy otrzymali listy z nazwiskami kandydatów do SU, gdzie mogli zapisać o nich najważniejsze informacje.
Po kilku tygodniach przygotowań i rywalizacji, nadszedł dzień demokratycznych wyborów, w których  została wybrana Rada Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w Chorzelowie.
Na tę okoliczność, specjalnie powołana komisja wyborcza osobach: Duszkiewicz Wiktoria, Głodzik Krystian, Żelasko Anna, Skiba Karolina, przygotowała lokal wyborczy, listy z nazwiskami wszystkich uczniów naszego gimnazjum, karty do głosowania, a po skończonych wyborach sporządziła protokół z głosowania. Nasze koordynatorki w osobach Sęk Martyna i Tuz Wiktoria, czuwały aby głosowanie przebiegało sprawnie.

Społeczność uczniowska na swojego przewodniczącego wybrała Macieja Kłodę z klasy 2a, a zastępcą  została Julia Wojdyła z klasy 2b.

Serdecznie gratulujemy nowym Władzom Samorządu i życzymy wiele motywacji do pracy, radości i zadowolenia z jej efektów.
Pamiętajcie o angażowaniu wszystkich uczniów do działania! Powodzenia!
galeria zdjęć