Ruszamy z III edycją programu „WF z klasą”!!! PDF Drukuj Email

Już po raz kolejny w naszej szkole realizowany będzie program WF z klasą. Poprzednia edycja cieszyła się wśród uczniów bardzo dużym zainteresowaniem i dostarczyła wszystkim wiele radości z uprawiania sportu. W tym roku hasłem przewodnim programu jest „przewrót na WF-ie”.  WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania współfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki oraz Ministra Zdrowia. Działania w roku szkolnym 2015/2016 realizowane są przy wsparciu PGNiG.

Wuefiści wspólnie z uczniami mogą wybierać spośród siedmiu zadań i dwóch ścieżek edukacyjnych. Działania zaczynają się od SOS-u - Sportowego Okrągłego Stołu, czyli ogólnoszkolnej debaty na temat ulepszenia lekcji WF. Flagowym zadaniem w semestrze letnim jest realizacja Lokalnej Akcji Sportowej (LAS-u), do której włączają rodziców, uczniów, sąsiednią szkołę lub obiekty sportowe z regionu. Każda szkoła w programie prowadzi bloga, na którym publikuje relacje z działań, aktualności sportowe, relacje z zawodów dotyczące naszej szkoły. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszego nowego bloga, który znajduje się pod adresem http://blogiceo.nq.pl/chorzelowsport/ . Prowadzącymi program w naszej szkole są nauczyciele wychowania fizycznego pani Iwona Stępień i pan Mariusz Woźniak.