X Targi Edukacyjne w Mielcu PDF Drukuj Email

W dniu 27 kwietnia uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum, chcąc uzyskać informacje na temat możliwości zdobywania wiedzy i kształcenia się w wymarzonej szkole ponadgimnazjalnej, wzięli udział w X Targach Edukacyjnych „I co dalej Gimnazjalisto?” w Samorządowym Centrum Kultury. Ich organizatorem był, jak co roku, Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. Ks. Romana Sitki w Mielcu.
Wszystkich uczestników zgromadzono w sali widowiskowej, gdzie powitał ich zespół instrumentalny ze Szkoły Muzycznej, a następnie dyrektor ZSE, Pani Marta Mysona. Następnie zabrała głos Pani Maria Napieracz, wicestarosta powiatu mieleckiego, która m. in. powiedziała: „Być może jest to pierwszy tak ważny wybór w waszym życiu. Im dalej tym wyborów będzie coraz więcej i będą one coraz trudniejsze...”. Następnie uczniowie udali się na zwiedzanie Targów.
W  jednym czasie i miejscu młodzież mogła porównać oferty edukacyjne praktycznie wszystkich placówek ponadgimnazjalnych z terenu powiatu mieleckiego, porozmawiać z uczniami i nauczycielami , zobaczyć efekty pracy najzdolniejszych uczniów: oglądnąć prezentacje, filmy i  wystawy , spróbować swoich sił na symulatorze lotów śmigłowcem, skosztować pysznych potraw, wsiąść do traktora, zrobić sobie nową fryzurę lub makijaż.
                   Przed powrotem do szkoły nasi gimnazjaliści zostali obdarowani ulotkami, folderami i plakatami.
Teraz muszą przemyśleć oraz przedyskutować poszczególne oferty i w terminie od 14 do 28 maja, dokonać właściwego wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Trzymamy kciuki za dobre decyzje dotyczące przyszłości!

galeria zdjęć