„Życie nie po to jest, by brać...” - I miejsce w IV edycji konkursu PDF Drukuj Email

W piątek 27 marca br. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie odbyła się już czwarta edycja Gminnego Konkursu Teatrów Profilaktycznych pod patronatem wójta Gminy Mielec. Tegoroczny konkurs zainaugurował w naszej gminie obchody Roku Polskiego Teatru Publicznego.

Celem konkursu było m.in. promowanie zdrowego stylu życia, wskazanie sposobów rozwiązywania problemów, unikania pułapek życiowych, pokonywania przeszkód, uczenie asertywności , uświadomienie zagrożeń wynikających z uzależnień różnego typu, wzmacnianie wiary w możliwość ich uniknięcia oraz inspirowanie dzieci i młodzieży do działań teatralnych i literackich.

W jury zasiadły p. Zofia Paterak i p. Wanda Mika- radne Gminy Mielec a zarazem członkinie Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Z wielką uwagą obejrzały inscenizacje zaprezentowane w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, kl. IV- VI oraz młodzież gimnazjalna. Zachwyciła je gra aktorska pozwalająca ukazać trudne sprawy  w sposób obrazowy przemawiający do młodych odbiorców oraz odpowiednio dobrana scenografia i muzyka.

Cieszymy się, że nasz spektakl „Życie nie po to jest, by brać”, który zdobył I miejsce, wywołał łzy wzruszenia.  Nasi gimnazjaliści w sposób bardzo sugestywny ukazali zagrożenia płynące z uzależnienia, potępili zachowania balansujące na granicy życia i śmierci, a przede wszystkim uświadomili młodym widzom, że nie wolno narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Pokazali, że odpowiedzialność to umiejętność powiedzenia stanowczego „nie” tym, którzy próbują szafować ludzkim  życiem.

Za taki właśnie przekaz spektakl naszej grupy został nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami i zyskał uznanie w oczach jury, które wręczyło dyplomy i cenne nagrody.
Słowa uznania i podziękowania usłyszały też opiekunki p. Alina Łukaszek i p. Lidia Kutrybała.
galeria zdjęć