DZIEŃ OTWARTY W CHORZELOWIE PDF Drukuj Email

20 marca br. Dyrekcja, grono pedagogiczne i społeczność uczniowska Zespołu Szkół w Chorzelowie zaprosiła do zwiedzania szkoły, organizując tzw. Dzień Otwarty. Szóstoklasiści chętnie wzięli w nim udział, ponieważ był okazją do poznania placówki, nauczycieli, zaobserwowania bazy dydaktycznej. Zebrani podziwiali   talenty  uczniów, które szkoła odkrywa i rozwija poprzez koła zainteresowań.
W tym dniu szkoła gościła  przedstawicieli gminy- swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Mielec- p. Józef Piątek, przewodnicząca Komisji Oświaty-
p. Zofia Paterak   dyr. SP w Chrząstowie – p. Monika Szczebak,  sołtys wsi Chorzelów- p. Bronisław Występek oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Część oficjalna uroczystości odbyła się na szkolnej świetlicy. Po przedstawieniu prezentacji o szkole głos zabrała pani Dyrektor Mirosława Wydro, która powitała miłych gości, przedstawiła ofertę  i plany na przyszły rok szkolny oraz zaprosiła na część artystyczną. Zebrani mieli okazję obejrzeć taniec indiański ( op. p. Agnieszka Czepiżak) , programy taneczno-ruchowe( op.p. Alina Łukaszek, p. Lidia Kutrybała, p. Iwona Stępień) , posłuchać utworu ,,Dozwolone od lat 18”
( op. p. Sylwia Kania) w wykonaniu młodzieży, rozwijającej swoje pasje w kole muzycznym. Skecz, przygotowany przez uczniów klasy II ( op. p. Katarzyna Machnik Skalska), rozśmieszył gości do łez i został nagrodzony przez widownię gromkimi brawami.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie w grupach, prowadzonych przez  starszych kolegów-przewodników, zwiedzali szkołę, uczestniczyli w pokazach i zajęciach dla nich przygotowanych.  Mieli okazję przekonać się o tym, że województwo podkarpackie jest regionem atrakcyjnym turystycznie (op. p.Michał Osobliwy), obejrzeć wystawę przyrodniczo-ekologiczną  ,,Florek” ( op. p.Jadwiga Korzec, p. Lidia Kutrybała), zaobserwować magiczny świat chemiczno-fizyczny ( op. p. Elżbieta Pieróg). Starsi koledzy tłumaczyli szóstoklasistom jak być młodym-przedsiębiorczym( op.p. Renata Flis) i pokazywali, jak wygląda wielkanocna rosyjska kuchnia (op. p. Małgorzata Aleksandrowicz).  Podczas prezentacji rosyjskich, wielkanocnych zwyczajów,  zebrani mieli możliwość degustacji potraw. Nauczyciele języka angielskiego zaproponowali szóstoklasistom zajęcia ,,Interactive English”. Na początku uczniowie mieli okazję obejrzeć film ,,Wspomnienia z Londynu” a następnie sprawdzali swoją wiedzę z języka angielskiego, uzupełniając multimedialne i interaktywne ćwiczenia. Nie zabrakło także poczęstunku- pyszna szarlotka i ciepła herbata czekała na każdego.
Chłopcy z niecierpliwością oczekiwali na ostatni punkt programu- mecz piłki nożnej rozgrywany na hali gimnastycznej. W przerwie meczu podziwialiśmy występy taneczne cheerleaders.
Na zakończenie uczniowie otrzymali folder z ofertą edukacyjną szkoły.
    Mamy nadzieję, że szóstoklasiści miło spędzili czas w naszej szkole. Być może spotkamy ich na szkolnym korytarzu we wrześniu.
galeria zdjęć