Dzień sportu „Małych Mistrzów” PDF Drukuj Email

06 marca na hali sportowej przy Zespole Szkół w Chorzelowie odbył się pierwszy turniej sportowy  „Małych Mistrzów” pod hasłem „Kto dużo ćwiczy i gra ten zdrowie i humor ma”. Uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej. Celem zawodów było przede wszystkim kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku, wprowadzanie zdrowej rywalizacji indywidualnej i zespołowej, integracja społeczności uczniowskiej, wdrożenie i utrwalanie sportowego i kulturalnego dopingu. Uczniowie wzięli udział w 10 konkurencjach, które dostarczyły najmłodszym wiele radości i świetnej zabawy, były to między innymi strzały piłką na bramkę, marsz z woreczkami na głowie, bieg z piłka trzymaną na odwróconym pachołku czy rzuty woreczkami do celu. Klasą, która wypadła najlepiej w turnieju była I B. Organizatorem i głównym prowadzącym był nauczyciel wychowania fizycznego Mariusz Woźniak, pomocy przy przeprowadzeniu turnieju udzieliły wychowawczynie klas pierwszych pani Zuzanna Pawłowska i Renata Żak. Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnych edycji zawodów sportowych, które dostarczyły im niesamowitych przeżyć.
galeria zdjęć