ZBIERAMY MAKULATURĘ – POMAGAMY DZIECIOM PDF Drukuj Email

Nasza szkoła już po raz kolejny bierze udział w akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą  „PRZYWRÓĆMY DZIECIOM UŚMIECH”. Celem akcji organizowanej przez Fundację Przyjazny Świat Dziecka jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka.
Poprzez udział w tym projekcie pomagamy w realizacji podstawowego zadania rodzinnych domów dziecka, czyli zapewnienia dzieciom opieki w warunkach jak najbardziej zbliżonych do warunków panujących w normalnej rodzinie. Uczymy dzieci i młodzież empatii,  pokazujemy, że pomaganie innym jest miarą naszej wrażliwości.
Poza tym, udział w zbiórce makulatury sprawia, że uczniowie poprzez edukację ekologiczną zdobywają wiedzę na temat segregowania odpadów i od najmłodszych lat wdrażają ją w życie.
W I półroczu roku szkolnego 2014/2015 zebraliśmy 550 kg makulatury. Cieszymy się z zaangażowania w tak ważną akcję i pomoc dzieciom.
Szczególne podziękowania należą się uczniom, którzy przynieśli najwięcej makulatury:
KacperBździkot z kl.V – 290 kg,
Kacper Głaz  z kl. V– 74 kg,
Karolina Flis z kl. IV -45 kg.
Dziękujemy wszystkim, którzy mają „otwarte serce” i zachęcamy do dalszej zbiórki.

Oprac.B.D.