Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia PDF Drukuj Email
18 grudnia 2014 roku odbyła się prezentacja projektu gimnazjalnego wprowadzająca społeczność szkolną w uroczystą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
W ramach swoich działań trzy grupy uczniów z klas I-III pod kierunkiem opiekunek- p. Małgorzaty Aleksandrowicz i p. Joanny Rusin, na sali gimnastycznej, w pięknej świątecznej scenerii, przy dźwiękach kolęd śpiewanych w trzech językach, prezentowały potrawy świąteczne mieszkańców Wielkiej Brytanii, Rosji i Niemiec. Na stołach znalazły się m.in. angielski Christmas Pudding, Mince Pies, The Youle Log, Pigs in the blankets, brukselka i pieczone ziemniaczki, rosyjska kutia, pactiegaje, bliny, prianiki , kompot z suszu, niemieckie Stollen- strucla, Kartofelsalat, Lebkuhen- pierniki, Bratworst- pieczone kiełbaski i Kompott.
W trakcie prezentowania potraw uczniowie opowiadali o świątecznych tradycjach kulinarnych Wielkiej Brytanii, Rosji i Niemiec.
Dodatkową atrakcją prezentacji była możliwość degustacji przygotowanych przez uczniów potraw.
zobacz film