„Mali Mistrzowie” z Chorzelowa PDF Drukuj Email

Od września w naszej szkole realizowany jest ogólnopolski program „Mały Mistrz” i potrwa on przez cały rok szkolny 2014/2015. Program ten jest skierowany do uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej a jego ideą jest propagowanie wśród dzieci kultury fizycznej. Uczniowie na początku roku szkolnego przeszli testy sprawności fizycznej, które w takiej samej formie zostaną przeprowadzone w czerwcu. Na test składały się trzy próby: bieg wahadłowy 10 x 5 m, bieg długi na 600 m oraz zwis na drążku. Wszystkie wyniki zostały zapisane na specjalnej stronie internetowej i posłużą do badań sprawności i rozwoju dzieci w Polsce.  W dalszej części realizowanego programu uczniowie zdobywają sprawności takie jak gimnastyk, piłkarz, lekkoatleta, rowerzysta-turysta, łyżwiarz-saneczkarz, pływak-wodniak. Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza. Nasi przyszli mistrzowie mają już za sobą takie sprawności jak gimnastyk czy piłkarz-koszykarz. Wszyscy uczestniczący w zającach bez problemu zaliczyli związane z sprawnościami próby i już nie mogą się doczekać kolejnych zadań postawionych przez nauczycieli prowadzących. W klasach pod bacznym okiem wychowawców każdy uczestnik z dumą przykleił odznakę do swojej legitymacji. W dalszych latach w ramach programu przewidziana jest m.in. nauka pływania dla najmłodszych. W naszej placówce program prowadzą wychowawcy klas pierwszych panie: Zuzanna Pawłowska, Renata Żak i Małgorzata Wiech. Nauczycielem wspomagającym lekcje wychowania fizycznego jest pan Mariusz Woźniak.
galeria zdjęć