„ Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary” PDF Drukuj Email

26 listopada 2014 r.w Gminnej Bibliotece   Publicznej w Tuszowie Narodowym już po raz kolejny odbyło się podsumowanie IX edycji Regionalnego Konkursu Literackiego „ Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary” , któremu od kilku lat patronuje Marszałek Województwa  Podkarpackiego.
Jury oceniło prace 59 uczestników, którzy nadesłali na konkurs łącznie 78 utworów. Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych: dorośli, młodzież ponadgimnazjalna, młodzież gimnazjalna i uczniowie szkół podstawowych. Przyznano tylko 9 nagród i 12 wyróżnień. Cieszymy się ogromnie z tego, że dostrzeżono twórczość  naszych koleżanek. Agata Sypek ( kl. II b ) otrzymała nagrodę za wiersz „ Lekcja miłości „ , a  Gabriela Naprawa ( kl. III b) za utwór „ Cmentarz wojskowy”. Wyróżnienie przypadło w udziale Aleksandrze Maziarz  ( kl. III b ) za wiersz „ Modlitwa do Ojca”. Wszyscy uczestnicy  oraz nauczyciele  przygotowywujący   uczniów do konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania z rąk p. Andrzeja Głaza- wójta Gminy Tuszów Narodowy, p. Renaty Paterak- Sekretarz gminy oraz p. Doroty Kwoki- przewodniczącej jury , poetki, malarki, animatorki kultury z Rzeszowa, która która we własnej interpretacji zaprezentowała wszystkie nagrodzone utwory.
Serdecznie gratulujemy laureatkom oraz ich opiekunce p. Lidii Kutrybale.

galeria zdjęć