Żyj ze smakiem! PDF Drukuj Email

W dniu 10 października 2014 r. gimnazjaliści z klas drugich wzięli udział w II Jesiennym Pikniku Edukacyjnym zorganizowanym w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu. Tegoroczny piknik odbywał się pod hasłem „Żyj ze smakiem”.
Po przyjeździe do Rzemienia nasi uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i pod opieką pracujących  tam nauczycieli rozpoczęli zwiedzanie zabytkowego parku, i obiektów szkolnych. Ogromną atrakcją okazała się możliwość  przejażdżki ciągnikiem, o czym miało zadecydować losowanie. Szczęście uśmiechnęło się więc tylko do nielicznych.
Drugoklasiści  wzięli udział w bardzo ciekawym wykładzie „Mleko- wróg czy przyjaciel” poprowadzonym przez wykładowcę Uniwersytetu Rzeszowskiego, obejrzeli pokaz doświadczeń chemicznych dotyczących wykrywania związków chemicznych
w produktach spożywczych. Spotkali się też z podróżnikiem, który podzielił się wrażeniami
z pobytu na wyspie Madera  a poprzez  projekcję filmu „Smaki Madery” przybliżył młodzieży kuchnię tego zakątka świata. Uczniowie obejrzeli także piękne wystawy: „Kulinarne smaki Podkarpacia”, „Zioła i przyprawy z kraju i ze świata”, „Stół jesienny”.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się przekąski przygotowane przez uczniów szkoły w Rzemieniu – każdy chętnie częstował się pieczonymi ziemniakami z dodatkiem różnych sosów oraz zdrowymi chipsami jabłkowo- cynamonowymi. Na zakończenie wszyscy goście obejrzeli przestawienie pt. „Kulinarne podróże po świecie”.
Udział w pikniku był znakomitą okazją do poznania potraw z kuchni świata oraz przekonania się, że „zdrowo może znaczyć smacznie”!
E.G.