Dzień Edukacji Narodowej 2014 PDF Drukuj Email

13 października 2014 roku obchodziliśmy w naszej szkole dzień Edukacji Narodowej, potoczne nazywany Dniem Nauczyciela. To właśnie 14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej- pierwszą w Europie państwową władzę oświatową, powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października jest uznawany jako święto szkoły. Z tej właśnie okazji w naszej szkole 13 października br. odbył się  uroczysty apel. Pod opieką nauczycieli uczniowie gimnazjum przygotowali wspaniały pokaz umiejętności zarówno aktorskich, jak i wokalnych. Wiele emocji wzbudziła scenka  przedstawiająca lekcję  oraz scenka ukazująca historię pojawienia się nauczyciela na Ziemi. Szkolny zespół artystyczno- wokalny bardzo się postarał i dał popis na wysokim poziomie. Nie obyło się również  bez podziękowań dla naszych drogich nauczycieli i pracowników szkoły. To dzięki nim możemy kształcić się i poznawać świat, możemy korzystać ze wspaniałego daru , jakim jest nauka. Jeszcze raz, w dniu Waszego święta  - dziękujemy.
galeria zdjęć