Wędrówką życie jest człowieka PDF Drukuj Email

Te słowa stanowiły myśl przewodnią zakończenia roku szkolnego 2013/2014 dla klas II i III Gimnazjum w Chorzelowie. Swoją obecnością uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Mielec p. Kazimierz Gacek, Dyrektor Operacyjny spółki z o.o. p. Karolina Szeflińska, sołtys Chorzelowa p. Bronisław Występek, radni Gminy Mielec: p. Andrzej Kędzior, p. Stefan Sikora, przewodniczący Rady Rodziców p. Mariusz Stępień, dyrekcja ZS w Chorzelowie, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz społeczność uczniowska. Akademię rozpoczął polonez trzecioklasistów, po którym nastąpiło ślubowanie, wręczenie daru dla szkoły oraz przekazanie upominków od uczniów klas II dla absolwentów. Uczniowie, którzy wyróżniali się w nauce ,  otrzymali nagrody i dyplomy, a zasłużeni dla szkoły rodzice i sponsorzy – podziękowania.
Wspomnienia trzech lat spędzonych w gimnazjalnej ławie znalazły odzwierciedlenie
w zaprezentowanej przez młodzież części artystycznej.  Wszyscy z łezką w oku podziwiali kunszt aktorski i wokalny młodych artystów, którzy przypomnieli najciekawsze wydarzenia ze swojego pobytu w gimnazjum. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się scenki z życia szkoły w wykonaniu: Jakuba Załuckiego, Anny Gałdy, Borysa Staniewskiego, Anety Sowy, Grzegorza Świątka, Izabeli Juwy, Kingi Pazdro, Kacpra Rzeszutka i Karoliny Ciejki.
Próbę swoich talentów muzycznych zademonstrowali: Angelika Paterak, Konrad Sosiński, Karolina Ciejka, Anna Gałda, Piotr Kołek, Patrycja Kołek, Wiktor Kościelny i Grzegorz Świątek. Z kolei grupa taneczna przygotowana przez p. Mariusza Sosińskiego wykonała rock’n’rolla do brawurowego występu szkolnego Elvisa – Jakuba Załuckiego.
Uroczystość wzbogacił pokaz osiągnięć i sukcesów trzecioklasistów: Angeliki Paterak – finalistki Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzna Polszczyzna, Grzegorza Świątka – laureata Kuratoryjnego Konkursu z geografii, najlepszych w powiecie siatkarzy III b i c, Bartosza Pszenicznego i Borysa Staniewskiego – wschodzących gwiazd malarstwa.
Nie zabrakło również chwili na podróż sentymentalną dzięki Małgorzacie Matuszek, która nie tylko przygotowała prezentację multimedialną, ale również prowadziła konferansjerkę całej imprezy. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas III: p. Lidia Kutrybała, p. Agnieszka Czepiżak, p. Barbara Durej i p. Jacek Czerkies; oprawę muzyczną – p. Sylwia Kania, dekoracje – p. Małgorzata Śmist
i p. A. Czepiżak.
Akademia dostarczyła niezwykłych przeżyć i wzruszeń, o czym świadczyły gromkie brawa, którymi zgromadzeni wielokrotnie nagradzali poszczególne popisy uczniów oraz serdeczne podziękowania ze strony gości.
 galeria zdjęć