"I co dalej, gimnazjalisto?" PDF Drukuj Email

W dniu 28 kwietnia 2014 roku uczniowie klas III naszego gimnazjum, pod opieką wychowawców : p. A. Czepiżak. p. J. Czerkiesa, p. B. Durej, p. L. Kutrybały oraz p. R. Flis  uczestniczyli w Targach Edukacyjnych "I co dalej, gimnazjalisto?". Jak co roku, zostały one zorganizowane przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.  Celem Targów było zaprezentowanie przez szkoły ponadgimnazjalne  z Mielca i okolic kierunków kształcenia oraz zasad przyjęć na rok szkolny 2014/2015.
Wystawcami w tym roku byli m.in.:

Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu
    I Liceum Ogólnokształcące im Stanisława Konarskiego w Mielcu
   II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu
    Zespół Szkół Ogólnokształcących im. st. sierż. pilota Stanisława Działowskiego
        w Mielcu
    Zespół Szkół Technicznych Mielcu
    Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu
    Zespół Szkół im. prof. Janusza. Groszkowskiego w Mielcu
    Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Władysława Szafera
        w Rzemieniu
    Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Laty w Mielcu
    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Jadwigi Królowej w Mielcu
Zwiedzanie targów rozpoczęliśmy od wysłuchania montażu słowno-muzycznego prezentującego twórczość Juliana Tuwima w wykonaniu młodzieży z Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie. Następnie mieliśmy możliwość zapoznania się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkie stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mogliśmy także  porozmawiać z przedstawicielami szkół średnich i uzyskać potrzebne informacje. Obdarowani ulotkami i plakatami wróciliśmy do szkoły. Uczestnictwo w organizowanej imprezie powinno być pomocne w wyborze dalszego kierunku kształcenia, a to jedna z ważniejszych decyzji w życiu.
                              R.F.