POKONKURSOWE ECHA!!! PDF Drukuj Email
20 listopada 2013r. w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym odbyło sięuroczyste podsumowanie VIII  edycji Regionalnego Konkursu Poetyckiego  pt. „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary”.
Honorowy patronat nad konkursem sprawuje marszałek województwa podkarpackiego, p.Władysław Ortyl oraz proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. MBWW w Tuszowie Narodowym, ks.Wiesław Konior.
Prowadząca uroczystość organizatorka konkursu , p. Renata Paterak poinformowała, że na konkurs napłynęło z  różnych stron Polski 88 prac o tematyce religijnej i patriotycznej. Były wśród nich także utwory naszych gimnazjalistów, którzy wzięli udział w konkursie już po raz kolejny, co świadczy, że cieszy się on dużym zainteresowaniem. Niemała w tym zasługa nauczycielek języka polskiego, p. Lidii Kutrybały i p. Aliny Łukaszek, które nie tylko motywowały uczniów do zmierzenia się z tematem, do zaprezentowania swoich twórczych możliwości, by ich próby poetyckie nie trafiały wyłącznie  „do szuflady”, ale czuwały też nad poprawnością gramatyczną i ortograficzną zgłoszonych prac. Prace oceniano w kilku kategoriach wiekowych. Jury konkursowe, doceniając ich niewątpliwie wysoki poziom, wyróżniło piątkę naszych gimnazjalistów: Jarosława Jaworka z kl. I C , Monikę Walas kl. III A, Patrycję Sowę kl. III D, Martynę Walczak kl. III D, Małgorzatę Matuszek kl. III D, pozostałym uczestnikom przyznało za udział pamiątkowe dyplomy i skromne upominki.
         Podczas uroczystości głos zabrali m.in. dyrektorka Wojewódzkiej Biblioteki  Publicznej w Rzeszowie oraz p. Andrzej Głaz, wójt Gminy Tuszów Narodowy,  którzy w krótkim wystąpieniu podkreślili szczytny cel konkursu,  jakim jest ożywianie ducha patriotyzmu, uwrażliwienie sumienia, umocnienie poczucia odpowiedzialności za ojczyznę .Zwieńczeniem tej uroczystości był wzruszający występ dziennikarki i poetki,  p. Doroty Kwoki, zasiadającej w jury konkursu, która dostarczyła prawdziwej uczty duchowej, recytując nagrodzone utwory.
      Warto dodać, że nagrodzone i wyróżnione utwory zostaną opublikowane w lokalnej i regionalnej prasie, a w przyszłości wydane w tomiku poezji regionalnej.

Gratulacje!

A.Ł.