„ Sławię Cię Ziemio Ojczysta poezją i pieśnią” PDF Drukuj Email

„Cóż to była za dziwna, romantyczna Pani,
Wszyscy się w niej kochali, umierali dla niej.
Wszyscy cierpieli za nią najdotkliwsze krzywdy,
Nawet ci, co jej oczu nie widzieli nigdy.”

14 listopada 2013 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie  odbyła  się kolejna edycja Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej „ Sławię Cię Ziemio Ojczysta poezją i pieśnią”.
Konkurs ,rokrocznie organizowany z okazji rocznicy Święta Niepodległości, miał na celu propagowanie patriotyzmu i rozwijanie zainteresowań związanych z  historią naszego narodu. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Mielec, którzy tak licznie zgłosili swój udział, prezentowali się fantastycznie, więc jury miało bardzo duży problem z oceną i przyznaniem nagród wykonawcom. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach wykonawczych-  recytacja i pieśni patriotyczne. Po długich obradach  jury ogłosiło werdykt.
 W kategorii recytacji nagrody otrzymali: Aleksandra Maziarz ( kl. IIb) , Konrad Sosiński  (kl. IIb), Karolina Ciejka (kl. IIIc) - op. p. Lidia Kutrybała . Z kolei wyróżnienia przyznano: Zuzannie  Szewc
(kl. Id)- op. p . A. Łukaszek ,    Justynie Szymańskiej (kl.II) oraz Patrycji Deszcz (kl.IIc) – op. p .M.Śmist .  W kategorii pieśni nagrodę otrzymał duet: Karolina Ciejka i Konrad Sosiński-  op. p.S. Kania.    Nie pierwszy raz uczniowie naszej szkoły zajęli tak prestiżowe miejsca. Organizatorzy i członkowie komisji byli zachwyceni  poziomem artystycznym konkursu, nie kryli więc swojego uznania. Już teraz  zachęcali  nowe osoby do wzięcia udziału w przyszłej  edycji .
 galeria zdjęć