Otrzęsiny 2013 PDF Drukuj Email

16 października2013r. w Zespole Szkół w Chorzelowie odbyły się wpisane w szkolną tradycję ,, otrzęsiny”, czyli przyjęcie do społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych Gimnazjum. Podczas uroczystości ,, Na Olimpie”,  ,,pierwszoklasiści”  zmierzyli się z różnymi zadaniami wyznaczonymi przez bogów zasiadających na Olimpie. Nad wszystkimi działaniami czuwał Zeus i jego żona Hera, w których rolę wcielili się przedstawiciele szkolnego samorządu.  Aby zostać przyjętym do grona gimnazjalistów należało sprostać wielu próbom wymyślonym przez olimpijskich bogów.  Pomysłowości i niezwykłej cierpliwości wymagało wywiązanie się z pierwszych zadań, polegających na wykonaniu najlepszego makijażu oraz ubioru z bibuły, papieru toaletowego i zwykłej taśmy klejącej. W innym zadaniu niezbędna wręcz była wiedza na temat uczących nauczycieli, funkcjonowania szkoły, rozmieszczenia sal lekcyjnych i innych pomieszczeń, ich wyposażenia ,co sprawiało ,,pierwszakom” sporą trudność, szczególnie tym spoza Chorzelowa. Kolejne wyzwania sprawdzały kondycję i zręczność pierwszoklasistów. Niełatwo było wyjąć  za pomocą ust lizaka z talerza wypełnionego wodą lub zatańczyć w parach, w rytm muzyki , przesuwając na hasło ,,kostki”, ,,kolana”, szyja” łączącą tancerzy taśmę.  Później przyszła kolej na sport i konkurencję    sprawdzającą zwinność , refleks i szybkość adeptów. Te cechy na pewno nie raz przydadzą im się w codziennym życiu szkolnym . Na koniec najtrudniejsza próba zlecona przez Dionizosa – wypicie cudownego eliksiru ( sok cytrynowy).  Impreza przebiegała w miłej atmosferze , a dobry humor nie opuszczał nawet przejętych  powagą sytuacji wychowawców. Wszyscy pierwszoklasiści odważnie udowodnili, że zasługują, by wstąpić w zaszczytne mury Olimpu- Gimnazjum. Każda klasa otrzymała certyfikat o treści:
,,Czynimy wiadomym wszem i wobec, że klasy pierwsze w poczet bogów- uczniów przyjęte zostają. Odtąd zespoły  klas I a, I b, I c, I d zobowiązują się sławić dobre imię szkoły i sumiennie wypełniać obowiązki uczniów”.
Splendoru uroczystości dodała obecność  Dyrekcji Szkoły ,która oceniała zmagania klas, a na zakończenie z całą mocą i powagą swojego stanowiska stwierdziła, iż uczniowie klas pierwszych godni są nosić miano uczniów Zespołu Szkół w Chorzelowie.
SU