Dzień Otwarty Szkoły 2013 PDF Drukuj Email

Dzień Otwarty Szkoły wpisał się już na stałe w kalendarz szkolnych imprez.
Jest to dzień szczególny, dostarczający wielu niezapomnianych wrażeń. Jako gospodarze chcemy stanąć na wysokości zadania i pokazać, że właśnie tutaj warto uczyć się, rozwijać swoje zdolności, nawiązywać przyjaźnie, sprawdzać się w różnych dziedzinach.

W dniu 12 kwietnia 2013 roku gościliśmy koleżanki i kolegów klas szóstych z ościennych szkół podstawowych: Trześni, Złotnik, Chrząstowa, Malinia.
Gości, licznie zgromadzonych na świetlicy szkolnej, powitała Dyrektor Szkoły Mirosława Wydro oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego, którzy wyrazili życzenie, by poczuli się oni tu u nas jak u siebie, by zobaczyli szkołę w różnych aspektach jej działania, by wizyta wprawiła ich w doskonały nastrój i dostarczyła przyjemnych doznań, by wyczuli niezwykłą atmosferę naszej szkoły.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną: wesołą, humorystyczną
i rozśpiewaną. Przygotowali ją uczniowie z koła muzycznego, ekologicznego, polonistycznego i językowego. Była więc scenka ekologiczna „Chory komin”, scenka kulturoznawcza „Z wizytą u królowej brytyjskiej”, skecz i wiele piosenek
w wykonaniu zespołu wokalnego.

Kolejny i najważniejszy punkt programu to wycieczka po szkole. Przewodnicy
w charakterystycznych strojach oprowadzali szóstoklasistów po wyznaczonym „szlaku”.
A oto program zwiedzania:
Prezentacja projektów edukacyjnych z języka rosyjskiego w sali nr 2.
Prezentacja zadań realizowanych w ramach Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek” w sali nr 3.
Wystawka trofeów sportowych uczniów naszej szkoły -hol przy schodach na parterze.
Multimedialne spotkanie z językiem angielskim w sali nr 205.
Interaktywna lekcja matematyki w sali nr 113.
Prezentacja projektu edukacyjnego „Dzwony, dzwonki, dzwoneczki” w Sali nr 102.

Na podsumowanie nasi goście wrócili znów do świetlicy, by posilić się i podzielić pierwszymi wrażeniami. Każdy z uczestników zabrał też ze sobą pakiecik z ulotkami
i folderami. Mamy nadzieję, że ten czas spędzony w murach naszej szkoły nie był dla nich czasem straconym, rozwiał rozterki i wątpliwości, i pomógł w podjęciu jakże ważnej decyzji.

Drodzy szóstoklasiści!
Dołączcie do nas w przyszłym roku! Jesteśmy szkołą bezpieczną, przyjazną dla ucznia.
Z nami nie będziecie się nudzić a nauka stanie się przyjemnością.
Zapraszamy!

Samorząd Szkolny