Świąteczne spotkanie ... po angielsku PDF Drukuj Email

21 grudnia 2012 odbyło się w naszej szkole świąteczne spotkanie klas IV, V i VI szkoły podstawowej z bożonarodzeniowymi tradycjami w Wielkiej Brytanii, zorganizowane przez p. Katarzynę Machnik-Skalską oraz p. Małgorzatę Aleksandrowicz.
Spotkanie miało na celu przybliżenie polskim dzieciom zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia w Anglii. Uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli prezentację przedstawiającą święta w Wielkiej Brytanii, zobaczyli tradycyjny angielski kraker, wysłuchali świątecznych piosenek i kolęd w języku angielskim w wykonaniu Karoliny Ciejki z klasy II c oraz dobrze się bawili biorąc udział w różnorodnych świątecznych konkursach. Losowanie prezentów, najlepsze świąteczne przebranie, najładniejszy rysunek choinki oraz śpiewanie świątecznych piosenek - to tylko niektóre konkurencje, w których poszczególne klasy rywalizowały ze sobą. Na koniec odbył się quiz, w którym chętni uczniowie z każdej klasy odpowiadali na pytania, związane z obejrzanymi wcześniej zwyczajami. Wszyscy wykazali się znakomitą wiedzą i duchem rywalizacji oraz świetnie się bawili. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo klasy V i VI b otrzymując dyplomy i drobne upominki. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali wspólnie piosenkę "We wish you a Merry Christmas" oraz wysłuchali kilku kolęd polskich w wykonaniu gimnazjalistek z koła muzycznego.
zobacz galerię