NAUKA NIE MUSI BYĆ NUDNA PDF Drukuj Email

„NAUKA NIE MUSI BYĆ NUDNA „
Pod tym hasłem odbył się III Mielecki Festiwal Nauki i Techniki. 13 grudnia uczniowie klas trzecich uczestniczyli w części pokazowej przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik na temat tajników aerodynamiki. Zwiedzili również stanowiska innowacyjnych firm, mieleckich szkół i uczelni wyższych. Największą atrakcją były: wirtualne loty samolotem, prezentacja przygotowana przez Kirchhoff Polska - manipulator przemysłowy w trakcie pracy, wystawa statyczna szybowca wyczynowego, prezentacja pojazdów elektrycznych, modeli samolotów, śmigłowców oraz rakiet . Przedstawiciele uczniów naszej szkoły brali udział w konkursie drużynowym na precyzyjne lądowanie helikoptera i wiedzy o lotnictwie. Ta niecodzienna lekcja wzbudziła u młodzieży ciekawe doznania i wrażenia dotyczące tajników nauki.
                E.P.
zobacz galerię