Konkurs Poezji Religijnej PDF Drukuj Email

Poezja w wersji religijnej
Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Religijnej już od wielu lat zajmuje stałe miejsce w kalendarzu imprez SOKiS-u w Chorzelowie. Tegoroczne przesłuchania konkursowe odbyły się 28 listopada 2012r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury-Filia w Woli Mieleckiej.
Nie mogło w nich zabraknąć także naszych gimnazjalistów, których liczna grupa wyraziła chęć zmierzenia się z wcale niełatwym materiałem repertuarowym. Poziom poetyckich zmagań był niezwykle wysoki. Jury konkursowe wysłuchało bardzo urozmaiconych tekstów poetyckich, wśród których znalazły się wiersze –modlitwy, typowa liryka religijna, ale też utwory o podłożu filozoficznym, pytające o sens istnienia, dotykające dylematów egzystencjalnych. Nasi uczniowie podołali trudnemu zadaniu, a ich recytatorskie i wokalne wystąpienia znalazły uznanie w oczach jurorów, o czym świadczą przyznane im nagrody i wyróżnienia. W kategorii recytacja nagrody otrzymali: Karolina Ciejka z kl.II c, Hubert Marzec z kl. IIIc, Oliwia Rajca z kl. I c oraz Magdalena Maziarz z kl.III a. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Patrycji Deszcz z kl. I c. W kategorii pieśń religijna nagrodzono Karolinę Ciejkę z kl. II c i Angelikę Paterak z kl. II d. Gratulacje dla wykonawców oraz ich opiekunek : p. Lidii Kutrybały, p.Aliny Łukaszek, p.Kamilli Muniak oraz p.Sylwii Kani. Wszyscy nagrodzeni będą reprezentować Gminę Mielec w Międzygminnym Konkursie Poezji i Pieśni Religijnej w Wiejskim Domu Kultury w Grochowem w dniu 14 listopada 2012r. Powodzenia w kolejnym etapie !
M.Maziarz