Pierwsze „koty za płoty” - Otrzęsiny! PDF Drukuj Email

Pierwsze „koty za płoty” - Otrzęsiny!
 29 października br. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum (zorganizowane przez Samorząd Uczniowski), którzy wraz z wychowawcami przybyli na salę gimnastyczną, by poprzez udział w różnorodnych zabawach stać się pełnoprawnymi uczniami gimnazjum.

Pierwszą konkurencją było przedstawienie przez uczniów plakatów klasowych. Wszyscy wykazali się kreatywnością oraz talentem artystycznym. Hasła reklamujące klasę także były bardzo pomysłowe i oryginalne. Druga konkurencja polegała na jak najdłuższym tańcu z balonem w parze. Następnie wiedzą o swoich uczniach wykazali się wychowawcy klas pierwszych. Nauczyciele nie zawiedli swoich podopiecznych, zdobywając każdy maksymalną liczbę punktów. Kolejne starcie – jedzenie kisielu na czas - było zdaniem uczniów najciekawszą konkurencją. Dziewczyna z każdej klasy, z zawiązanymi chustką oczami, karmiła chłopca kisielem. Następnie musiała wykazać się cała klasa w zaśpiewaniu wybranej piosenki oraz w przebraniu się za jej wykonawcę. Wszystkim poszło wspaniale. Później był kolejny taniec – tym razem na gazecie. Ostatnia konkurencja wymagała skupienia oraz sprawności fizycznej – odbijanie piłeczką na paletce. W tym samym czasie należało skakać, klękać, biegać, siadać itp. W każdej klasie znalazł się świetny sportowiec, który nie zawiódł pozostałych. Po podsumowaniu punktów po każdej konkurencji, niewielką różnicą w punktacji – zwyciężyła klasa I b, zdobywając tym samym główną nagrodę czyli dzień bez pytania. Gratulujemy wszystkim uczniom klas pierwszych gimnazjum stania się „pełnoprawnymi” uczniami naszej szkoły.
M. M. kl. 3a
zobacz galerię