Tajniki gotowania Karola Okrasy PDF Drukuj Email

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu „Trzymaj Formę” przedstawiciele uczniów Zespołu Szkół w Chorzelowie wraz z koordynatorami uczestniczyli 1 czerwca w spotkaniu z Karolem Okrasą i Hanną Szymanderską. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pytano gości o sposoby przyrządzania znanych i mniej znanych potraw i kulturę stołu. Karol Okrasa wyznaje zasadę, że trzeba być wiernym i prawdziwym w tym co się robi i wtedy można osiągnąć sukces w każdej dziedzinie. Karol Okrasa znany jest przede wszystkim z kulinarnych programów telewizyjnych „Kuchnia z Okrasą”, „Smaki czasu z Karolem Okrasą”. Jest również autorem poradnika kulinarnego „Gotuj z Okrasą”. Hanna Szymanderska -specjalistka od kuchni polskiej, dziennikarka i autorka ponad trzydziestu książek kulinarnych, między innymi „Encyklopedii polskiej sztuki kulinarnej“, a także „Na polskim stole“, "Polskiej Wigilii", „Polskiej Wielkanocy“ oraz „Ślubów polskich“. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe autografy i mieli możliwość uwieńczenia niecodziennego spotkania na fotografiach.
Oprac.EP