Jak zostać redaktorem sportowym PDF Drukuj Email

„Jak zostać redaktorem sportowym ?’’- to temat projektu, który realizowaliśmy pod opieką Pani Iwony Stępień i Olgi Kwiecień.

Okazało się, że to trudna praca, która wymaga wielkiej wiedzy teoretycznej, czyli znajomości reguł i zasad poszczególnych dyscyplin sportowych. Trzeba też znać zawodników i szybko, bez pomyłki, operować ich nazwiskami, imionami, a nawet pseudonimami. Dobry komentator musi mieć odpowiednią dykcję, aby właściwie budować napięcie zawodów, powinien być również spostrzegawczy. Przydaje się także znajomość ortografii i „lekkie pióro”, gdy pisze się komentarze do gazety lub portalu internetowego.
Przez cztery miesiące bacznie śledziliśmy wszystkie wydarzenia sportowe, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Po każdym występie naszych zawodników pisaliśmy artykuł z komentarzem na szkolną stronę internetową. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć, a najlepsze prezentowaliśmy w gablocie wydarzeń sportowych, oraz w prowadzonej przez nas kronice sportowej.
Dokonaliśmy analizy wyników sportowych naszych zawodników z ostatnich pięciu lat:
W finałach wojewódzkich startowaliśmy 9 razy( w lekkiej atletyce 3 razy, w biegach przełajowych 4 razy i 2 razy w gimnastyce podstawowej).
Możemy się pochwalić medalistami finałów wojewódzkich:
2 miejsce Bartłomieja Klicha w skoku wzwyż
3 miejsce Beaty Maziarz w biegu na 300m
3 miejsce Grzegorza Świątka w biegach przełajowych
Rok rocznie startowaliśmy w finałach powiatowych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców i tylko raz nie udało nam się awansować do finału rejonowego w kategorii chłopców .
Startowaliśmy w zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w ramach Gimnazjady
W zawodach organizowanych przez władze samorządowe:
- gminnych ulicznych biegach organizowanych z okazji 3 maja ( w tej imprezie nasi uczniowie zawsze zdobywają nagrody)
-biegach ulicznych o puchar Prezydenta miasta Mielca
W mistrzostwach fitness & wellness
W biegach lekkoatletycznych organizowanych przez Towarzystwo Sportowe Sokół
Przez cały czas trwania projektu dzielnie kibicowaliśmy reprezentantom naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Prezentacja naszego projektu odbyła się 18 kwietnia podczas Dni Otwartych naszej szkoły w obecności uczniów klas szóstych ze szkół w Chorzelowie, Złotnikach, Chrząstowie oraz Trześni.
Magdalena Zięba, Angelika Klim , Aleksandra Zawadzka, Klaudia Bryk, Krystian Mucha, Paweł Piękoś, Karol Pszeniczny, Konrad Bauer, Marcin Trela, Paweł Antończyk
zobacz galerię