Wieczornica katyńska PDF Drukuj Email

12 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół w Chorzelowie miała miejsce wieczornica patriotyczna nosząca tytuł „ Katyń – przebaczyć tak, zapomnieć - nie”, którą przygotowali uczniowie szkolnego Koła Historycznego.
To niezwykłe spotkanie poświęcone było Polakom wymordowanym przez totalitaryzm sowiecki w 1940 r. w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły – pani Mirosława Wydro, która powitała przybyłych gości, a następnie wszyscy zgromadzeni mieli możliwość wysłuchania montażu poetycko – muzycznego dotyczącego tragedii katyńskiej. Występ artystyczny młodzieży dostarczył wszystkim obecnym wielu wrażeń i był okazją do wspomnień oraz refleksji nad tymi, którzy walczyli i umierali o wolną Polskę. Z wielkim zainteresowaniem zgromadzeni wysłuchali również wspomnień księdza proboszcza Andrzeja Ramsa, który osobiście dotknięty tragedią katyńską opowiadał o pierwszym swoim pobycie na ziemi smoleńskiej. Na zakończenie spotkania Radny Gminy Mielec pan Stefan Sikora podkreślił rolę historii we współczesnym wychowani młodego pokolenia.
Wieczornicę katyńską przygotowali uczniowie pod opieką Sylwii Graniczka, Marty Grzelak, Sylwii Kania oraz Iwony Stępień.
zobacz galerię