„Wiosna, ach to Ty…” PDF Drukuj Email

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Tego dnia dzień równa się z nocą. Ten, kto jest dobrym obserwatorem, ujrzy ,usłyszy i poczuje wiosnę. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru.
W naszej szkole dzień wiosny również został dostrzeżony , chociaż jego powitanie odbyło się nieco z opóźnieniem, bo 27 marca. Zostało przygotowane ,pod opieką naszych niezawodnych opiekunek - p. Renaty Flis i p. Lidii Kutrybały , przez grupę młodzieży realizującą projekt edukacyjny „Etnolog- zaloguj się na ludowo”. Zgodnie z zapowiedzią dzień ten przeżyliśmy jak najbardziej na ludowo. Wszystkie konkurencje, wiersze i tańce były związane z obrzędami ludowymi. Tak jak z końcem zimy cała przyroda budzi się do życia ,tak samo cała społeczność uczniowska , zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum, żywo angażowała się w część artystyczną. Nauczyciele i wychowankowie włączali się do wspólnego śpiewu, gdyż wszystkim przecież znane są przyśpiewki ludowe.
Uczniowie sprawdzali swoje wiosenne przebudzenie , biorąc udział w ciekawych zadaniach . Pierwsze z nich polegało na barwieniu , a w szkolnym wydaniu na wykolorowaniu pisanki świątecznej oczywiście z ludowymi motywami, drugie- na zaprezentowaniu klasowej Marzanny lub Stracha na wróble, natomiast trzecie, na pokazaniu mody wiosennej na ludowo. Uczniowie zaskoczyli nas swoimi pomysłami, ponieważ podeszli do tego z pełnym zapałem. Stroje były przepiękne i na pewno inspirujące. W tym dniu nie mogło zabraknąć także konkurencji zręcznościowych. Na zakończenie uczestnicy projektu edukacyjnego zatańczyli kilka tańców ze suity Lasowiackiej. Wszystkim bardzo podobał się występ i wspaniałe stroje Lasowiaków.
Następnie jury ogłosiło wyniki . W nagrodę klasy , które zdobyły najwięcej punktów, otrzymały jeden, wybrany dzień bez pytania .

Chcielibyśmy także podziękować pani Małgorzacie Lasek – za oprawę plastyczną, pani Elżbiecie Pieróg – za przygotowanie prezentacji i konsultacje przyrodnicze , naszemu koledze Jakubowi – za pomoc przy nagłośnieniu , wszystkim – za wspólną zabawę.

Korzystając z okazji , życzymy Dyrekcji szkoły, nauczycielom , pracownikom administracji i obsługi oraz uczniom Spokojnych , Radosnych Świąt Wielkanocnych.

Magda, Wiktoria, Karolina, Ola, Dominika, Damian, Bartek, Hubert
zobacz galerię