Spotkanie z policjantem i pracownikami Word w Tarnobrzegu PDF Drukuj Email
20221024_103607_easy-resize.com.jpg - 236.61 KbDzisiaj do naszej szkoły przybyli policjant oraz pracownicy WORD w Tarnobrzegu na spotkanie z najmłodszymi uczniami. Do spotkania dołączył także Pan Wójt Gminy Mielec Józef Piątek. Główny cel jaki przyświecał spotkaniu z uczniami  to kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw  w zakresie bezpieczeństwa i przygotowanie uczniów  do odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach. Goście zwracali uwagę na bezpieczeństwo na drodze i zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.  Przypomniano uczniom klas I-III zasady poruszania się rowerem oraz niezbędnego wyposażenia roweru. Dzieci chętnie dzieliły się swoją znajomością przepisów np. dotyczących ruchu pieszych, przewożenia dzieci w samochodzie, zalet noszenia elementów odblaskowych, Spotkanie propagowało wiedzę o bezpieczeństwie w życiu codziennym, w domu, w szkole, podczas zabaw, w parku.
Uczniowie mogli w praktycznych działaniach pokazać prawidłowe przejście przez jezdnię w kolumnie pieszej. Na zakończenie każde dziecko otrzymało element odblaskowy – chustkę odblaskową, która przyda się w czasie okresu jesienno-zimowego. Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.