Wycieczka do skansenu PDF Drukuj Email
Dnia 22 września uczniowie klas pierwszych oraz II a wzięli udział w wycieczce do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz do Parku Zabaw Brzezovka. Podczas wizyty w Skansenie każda klasa wraz z wychowawczynią uczestniczyła w żywej lekcji historii, pod kierunkiem przewodników. Uczniowie dowiedzieli się jak dawniej produkowano mąkę „od ziarenka do bochenka” oraz jak długi jest to proces i dlaczego chleb należy darzyć właściwym szacunkiem. Zwiedzili również dawne chaty, zobaczyli jakimi zabawkami dawniej bawiły się dzieci, gdzie przechowywano żywność oraz w jaki sposób rodziny funkcjonowały w swoich domach.  Dodatkowo, dla klas pierwszych zorganizowane zostały warsztaty „Dawne gry i zabawy” oraz „Kolorowe wycinanki – kwiaty z bibuły”, natomiast klasa druga przeniosła się w czasie do roku 1920 i wzięła udział w „Lekcji w dawnej klasie” poznając tym samym w jakich warunkach uczyli się ich pradziadkowie, jakich używali przyborów, dowiedzieli się jak wyglądał dawny system kar i nagród w szkołach.
Po wizycie i warsztatach w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej uczniowie udali się do Parku Zabaw w kompleksie Brzezovka, gdzie nastąpił radosny i beztroski czas integracji zespołów klasowych. Wycieczka była bardzo udana, uczniowie zmęczeni ale szczęśliwi jeszcze długo wspominali przygody tego dnia. Dokumentacja fotograficzna podczas wycieczki została wykonana przy użyciu sprzętu Laboratorium Przyszłości.