Wybory do Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
W naszej szkole 28.09.2022 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego pod czujnym okiem komisji wyborczej. Wybory poprzedzone były tygodniową kampanią wyborczą. Każdy kandydat miał obowiązek przygotować prezentację multimedialna ze swoim programem wyborczym i pomysłami na urozmaicenie życie szkoły oraz plakaty wyborcze i ulotki.
Przebieg wyborów
Wybory odbyły się w 28 września w środę w hali gimnastycznej od 9.00 do 10.35
Każda klasa zaczynając od klas czwartych sp była poproszona do oddania głosów. Zadbaliśmy o profesjonalnie przygotowany lokal wyborczy. Zorganizowaliśmy stół dla komisji, urnę oraz stanowiska do głosowania z parawanami, aby zapewnić tajność głosowania.
W dniu wyborów  na wyborców czekali członkowie komisji, którzy przez cały czas byli obecni podczas głosowania. Wydawali  karty do głosowania z nazwiskami kandydatów. Wyborcy  potwierdzali otrzymanie karty, składając podpis przy swoim nazwisku na liście wyborczej. Każdy z  wyborców mógł głosować tylko raz i otrzymał tylko jedną kartę do głosowania. Nie ma pomyłek. Komisja nie przyjmuje żadnych tłumaczeń, np. zaznaczyłem nie tego kandydata, którego chciałem. Wyborca wraz z kartą do głosowania zajął wyznaczone miejsce i na karcie do głosowania przy nazwisku kandydata którego popiera w  kwadracie stawia znak X.
Po zakończeniu wyborów podliczono głosy.
Przewodniczącą szkoły została Nicol Ciejka z klasy 8a
Zastępcą Przewodniczącego został : Stanisław Maziarz z klasy 8a