,,Coś się kończy, a coś się zaczyna” PDF Drukuj Email
,,Coś się kończy, a coś się zaczyna”
Myślą przewodnią tegorocznego pożegnania klas ósmych był cytat z ,,Piosenki absolwenta”, w którym radość miesza się ze smutkiem. Nasi absolwenci musieli nas opuścić, bo czeka ich przecież nowy etap w życiu; czekają ich nowe wyzwania;nowe sukcesy; nowe przyjaźnie.
     Podczas gali pożegnania absolwenci złożyli ślubowanie, w którym przyrzekli nigdy nie splamić honoru naszej szkoły i być dobrymi obywatelami. Następnie przekazano klasom siódmym symboliczny klucz do do drzwi szkoły.
W części artystycznej mogliśmy razem z klasami ósmymi powspominać ich  pierwsze kroki w szkole podstawowej, obejrzeliśmy też scenkę z życia ucznia, w której o jego ,,duszę” walczą siły dobra i zła. Całe szczęście uczeń nie  dał się zwieść diabłom wizją wygodnego, leniwego życia i wybrał drogę wskazaną mu przez anioła. Na zakończenie nasi absolwenci  podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud,  wsparcie i poświęcenie. Wspomniana już ,,Piosenka absolwenta” zakończyła spotkanie.
      Wszystkim tegorocznym absolwentom jeszcze raz życzymy powodzenia na dalszych etapach edukacji szkolnej.