E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Koło Historyczne na wycieczce rowerowej PDF Drukuj Email
Koło Historyczne na wycieczce rowerowej w Tuszowie Narodowym

        15 września 2011 r. Szkolne Koło Historyczne wraz z opiekunami Sylwią Graniczka i Martą Przyłucką–Grzelak udało się na wycieczkę rowerową do miejsca urodzin Władysława Sikorskiego Tuszowa Narodowego. Celem tego wyjazdu było zapoznanie się z Izbą Pamięci, która znajduje się w domu urodzin generała. Dom ten został wybudowany w 1869 roku nakładem gromady Tuszów Narodowy z przeznaczeniem na szkołę i mieszkanie dla nauczyciela. W 1881 roku zamieszkał tutaj Tomasz Sikorski - ojciec przyszłego generała, z żoną i dwójką dzieci i objął posadę w miejscowej szkole. 20 maja 1881 roku w tym domu urodził się Władysław jako trzecie z kolei dziecko Tomasza i Emilii. W 1987 roku budynek wraz z działką stał się własnością biblioteki i od 1988 roku rozpoczął się jego remont kapitalny, trwający do lipca 1990 roku. 26 sierpnia 1990 roku budynek został oficjalnie otwarty, poświęcony i oddany do użytkowania. Mieści się w nim obecnie Gminna Biblioteka Publiczna i utworzona przez bibliotekarzy Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego. Temu niecodziennemu wyjazdowi kółkowiczów towarzyszyła piękna jesienna pogoda oraz dobry humor.
zobacz galerię

 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości