Śpiewamy w Ogólnopolskim Konkursie „ Do Hymnu” PDF Drukuj Email
Dzień 28.04.2022 zapisze się nie tylko na kartach historii naszej szkoły, ale również w pamięci uczniów, którzy w tym dniu tak licznie i uroczyście wykonali pieśni hymniczne a’cappella w ramach IV edycji Ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji  100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
We czwartek 28 kwietnia 2022 o godzinie 10:00 do naszej szkoły przyjechała komisja wybitnych jurorów w osobach profesor Grzegorz Oliwa, profesor Katarzyna Sobas-Klocek, która wysłuchała trzech prezentacji następujących pieśni wykonanych na żywo z pamięci: „Mazurka Dąbrowskiego”, „Roty” oraz” Gaude Mater Polonia. W tej uroczystej chwili towarzyszyli nam zaproszeni goście, m.in. sołtys wsi Chorzelów pan Krzysztof Jachyra, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury pan Damian Małek oraz przedstawiciel Rady Rodziców, pani Agnieszka Kozdęba. ”. W konkursie wzięło udział około stu uczniów z klas 1-8, których muzycznie przygotowała i poprowadziła nauczycielka muzyki Sylwia Kania we współpracy z wychowawcami w/w klas. Uczniowie naszej szkoły spisali się na medal, pięknie wykonując powyższe pieśni do których przygotowywali się w ciągu ostatnich tygodni. Dziękując za zaangażowanie rodzicom w chociażby odświętne przygotowanie strojów dla swoich pociech, prosimy o trzymanie kciuków za pomyślny wynik konkursu i życzenie nam wygranej.

S.K.