Pomagamy Ukrainie PDF Drukuj Email
W związku z ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie, Szkolne Koło Wolontariatu w dniach 1-4 marca organizuje na terenie szkoły zbiórkę:
  - żywności z długim terminem przydatności do spożycia np. konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach, przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy, zgrzewki butelkowanej wody.
- artykułów chemii gospodarczej: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, ręczniki papierowe.
- środki opatrunkowe: zwłaszcza na zranienia i oparzenia- koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe.
Zbieramy także nowe ręczniki, koce, śpiwory, termosy.