Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w zerówce PDF Drukuj Email
18 stycznia w zerówce obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Podczas zajęć dzieciom towarzyszyły pluszowe maskotki: różnej wielkości  Kubusie Puchatki, tygryski, prosiaczki, sowy, kłapouchy, króliki. Przygotowaliśmy wystawę rozmaitych wydań  „Kubusia Puchatka”. Najmłodsi uczniowie poznali historię powstania kultowej powieści, która doczekała się kilkuset wydań i tłumaczeń na różne języki oraz adaptacji filmowych i teatralnych. W tym dniu towarzyszyły nam zabawy i pląsy przy muzyce. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Mój własny Kubuś Puchatek". Z prac plastycznych stworzyliśmy mini wernisaż. Uczniowie spotkali się też ze szkolnym  bibliotekarzem na wspólnym czytaniu fragmentów książki o Puchatku. Dla dzieci z zerówki dzień ten był okazją do przeżycia kolejnej przygody z czytaniem oraz realizacją zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a  pogodny z natury Żółty Miś będzie dla pokolenia najmłodszych czytelników doskonałym przewodnikiem po świecie literatury.