E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Wizyta w Belwederze PDF Drukuj Email
 KOŁO HISTORYCZNE U PREZYDENTA BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO
W
BELWEDERZE

Koło Historyczne działające w Zespole Szkół w Chorzelowie zrealizowało projekt „Wspólna Europa –wspólne mity”, który po raz kolejny został wyróżniony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej jako jeden z najlepszych w skali całego kraju. Tym razem nagrodą dla młodych historyków z Chorzelowa było zaproszenie do Belwederu na spotkanie z panem Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej – Bronisławem Komorowskim. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce 29 czerwca 2011r. i brali w nim udział przedstawiciele Koła Historycznego w osobach: Dominik Barszcz, Anna Korczak, Ewa Kędzior, Szymon Kamuda, Karolina Konefał, Dawid Surowiec, a także opiekun Koła Historycznego Sylwia Graniczka oraz dyrektor szkoły Mirosława Wydro.

W pięknych salach belwederskiego pałacu uczniowie z wyróżnionych szkół stosując metodę gry symulacyjnej mieli możliwość poznać zasady panujące podczas spotkań dyplomatycznych w Radzie Unii Europejskiej, jak również mieli szansę na dyskusję o ważnych i aktualnych problemach młodzieży. Celem obrad było wybranie i omówienie priorytetów polityki młodzieżowej. Dyskutowano przede wszystkim o przyszłości młodzieży w Polsce i całej UE oraz o tym, jak zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się sprawami publicznymi i do aktywnego w nich uczestnictwa.
W tym samym czasie w najbardziej znanej i reprezentacyjnej sali Belwederu - Sali Pompejańskiej grupa nauczycieli brała udział w spotkaniu z Szefem Kancelarii Prezydenta RP - ministrem Jackiem Michałowskim oraz przedstawicielami Fundacjami CEO i Civis Polonus, gdzie rozmawiano na temat optymalnych rozwiązań w promowaniu aktywności obywatelskiej w szkołach i społecznościach lokalnych.
Po lunchu nastąpił długo oczekiwany moment, kiedy to na sali pojawił się Prezydent Bronisław Komorowski wraz ze swoim doradcą prof. Romanem Kuźniarem. Wówczas uczniowie zaprezentowali wyniki gry symulacyjnej i wypracowane przez siebie priorytety polityki młodzieżowej. Odnosząc się do wniosków przedstawionych przez uczestników symulacji obrad Prezydent poparł ideę, by szkoła jak najlepiej wyposażała młodych ludzi w umiejętności odnajdywania się na rynku pracy oraz podejmowania ambitnych i ciekawych wyzwań.

zobacz galerię

Więcej informacji na stronach:
http://www.ceo.org.pl/portal/b_map_doc?docId=60587
http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wiadomosci/art,1870,prezydent-bez-aktywnych-obywateli-nie-ma-kreatywnych-spoleczenstw.html
http://www.tvpparlament.pl/retransmisje/prezydencja/prezydent-komorowski-z-mlodzieza-o-prezydencji/4791377 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości