Dzień zwierzaka w naszej szkole PDF Drukuj Email
4 października co roku obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Data ta związana jest ze wspomnieniem św. Franciszka z Asyżu uznawanego za patrona zwierząt i środowiska.
Jest także przypomnieniem, że zwierzęta mają prawo do wolności, opieki i  dobrego traktowania.
W nasze szkole my również nie zapominamy o czworonogach  zagrożonych wyginięciem oraz tych najbardziej wrażliwych, które straciły swoich opiekunów i z konieczności przebywają w schronisku.
Z uwagi na ogromne potrzeby tej instytucji każdego roku organizujemy zbiórkę karmy, produktów żywnościowych, misek i kocy Uczniom los milusińskich nie jest obojętny, dlatego chętnie włączają się w tę akcję. W tym roku 4 października, realizując Międzynarodowy Projekt Profilaktyczny „ Emocja”, Członkowie Koła Ekologicznego zorganizowali Dzień Pluszaka – zwierzaka oraz zebrali przyniesione dary, które zostaną przekazane Miejskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „ Pies i Kot” w Mielcu.