BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?

6 medali dla lekkoatletów z Chorzelowa PDF Drukuj Email
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chorzelowie zainaugurowali sportowy rok szkolny 2021/2022 startem w zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się 20 i 21 września na stadionie MOSIR w Mielcu a organizatorem ich był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.
Jako pierwsi do rywalizacji stanęli uczniowie klas IV – VI. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów a rywalizację zakończyliśmy z dwoma medalami. Patryk Kędzior, uczeń klasy Va zajął 3 miejsce w rzucie piłeczką palantową a Jakub Haracz z klasy VI a w finale biegu na 60 metrów zdobył brązowy medal. Skład naszej reprezentacji:
Patryk Kędzior – rzut piłeczką palantową
Jakub Haracz, Justyna Szumacher, Tomasz Lampart – bieg na 60 m
Adrianna Białek, Zuzanna Gawlik, Michał Pogoda – skok w dal
    21 września na starcie zameldowali się uczniowie klas VII – VIII.  Nasi uczniowie wspaniale się zaprezentowali i zdobyli 4 medale a czwórka naszych lekkoatletów uplasowała się tuż za podium na czwartym miejscu.
 Na najwyższym stopniu podium stanął Dominik Maziarz w rzucie dyskiem i tym samym zapewnił sobie start w Finale Wojewódzkim . W tej samej konkurencji Karolina Rokoszak wywalczyła brązowy medal a Oliwer Daniel zajął 4 miejsce. Karolina Ryniewicz w rzucie oszczepem zdobyła brązowy medal a Bartosz Bielaska uplasował się na czwartym miejscu. Uczennica Ewa Paterak zwyciężyła w swojej serii biegu na 300 m a czas jaki osiągnęła zapewnił jej miejsce na trzecim stopniu podium. Jakub Maziarz w pchnięciu kulą po zaciętej walce ostatecznie zajął miejsce czwarte.
Nasi reprezentanci:
Dominik Maziarz, Oliwier Daniel, Miłosz Bielaska, Karolina Rokoszak – rzut dyskiem
Karolina Ryniewicz, Bartosz Bielaska, Jakub Słabocha – rzut oszczepem
Ewa Paterak – bieg na 300 m
Weronika Skowron – bieg na 600 m
Zofia Rak – skok w dal
Mikołaj Zieliński, Stanisław Maziarz, Jakub Maziarz – pchnięcie kulą
Mateusz Sala – skok wzwyż
Uczniów do zawodów przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego p. Iwona Stępień i p. Mariusz Woźniak. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za wspaniałą, sportową postawę i życzymy dalszych sukcesów.
Pani Iwona Stępień została uhonorowana przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy medalem za wkład w rozwój sportu szkolnego w powiecie mieleckim.

Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer