Gala konkursu "Śpiewam, bo lubię" PDF Drukuj Email
W ostatni dzień wiosny 21.06.2021, w plenerze Zespołu Szkół w Chorzelowie, odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród laureatom VIII Gminnego Konkursu Piosenki pt."Śpiewam, bo lubię", którego organizatorem była nasza szkoła.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych, w których jury w składzie: Katarzyna Hajduk , Michał Witek oraz Jolanta Dudzik (po przesłuchaniach 28 uczestników on-line) nagrodziło następujących laureatów:
I Kategoria - klasy 1-3

I miejsce :Maja Lodarska, Magdalena Rzeźnik
II miejsce: Maja Krawiec, Zuzanna Polak
III miejsce: Katarzyna Duszkiewicz

II Kategoria - klasy 4-6
I miejsce Aleksandra Schab
II miejsce Gabriela Zawisza
III miejsce Kinga Budak

III kategoria klasy7-8 (W tej kategorii jury nie przyznało I i III miejsca)
II miejsce Ania Dudek

Sponsorem nagród był Wójt Gminy Mielec, Pan Józef Piątek, natomiast "Nagrody Specjalne" zostały ufundowane przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" 1893, które zostały uroczyście wręczone przez wiceprezes panią Emilę Żolę. Zostały one przyznane:

I miejsce Maja Zielińska
II miejsce Amelia Wojnarowska
III miejsce Antoni Machała

Czwartą nagrodę otrzymała najmłodsza uczestniczka konkursu Maja Garbarz.

Na wstępie przybyłych gości przywitała dyrektor ZS Chorzelów, pani Mirosława Wydro. O wręczenie nagród specjalnych, poproszono panią Emilię Żolę.
Pani Żola podkreśliła wieloletnią współpracę chorzelowskiej placówki z PTG "Sokół" oraz fakt, że w jej szeregach znajduje się wielu utalentowanych młodych artystów, którzy wiele razy byli laureatami powiatowego konkursu „Barwy Mojej Ojczyzny", którego inicjatorem jest pani Emila na czele z Miejską Biblioteką Publiczną SCK w Mielcu.

Podczas konkursu można było oglądnąć dość okazałą wystawę prac plastycznych i fotografii uczniów ZS Chorzelów pt. „Jestem artystą przez cztery pory roku", która wzbudzała zainteresowanie wśród zaproszonych gości. We współpracy z SOKiS w Chorzelowie, nasza wystawa mogła być odpowiednio wyeksponowana, za co składamy serdeczne podziękowania dyrektorowi ośrodka kultury, panu Damianowi Małkowi.

Wstępem i zakończeniem jednocześnie całej imprezy było wspólne śpiewanie przez wszystkich piosenki "Chodź pomaluj mój świat". Nagłośnieniem konkursu oraz przygotowaniem  sceny, na której prezentowali się młodzi wykonawcy, gościnnie zajął się pan Tomasz Kłoda, dzięki którego zaangażowaniu, nasza uroczystość przebiegła w profesjonalnych warunkach. Uśmiech gościł na twarzach wszystkich, zarówno gości jak i gospodarzy, imprezę można więc uznać za udaną. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z konkursu.

Całość imprezy koordynowały: Sylwia Kania oraz Justyna Budak
fot. Mariusz Woźniak