Projekt edukacyjny „ TEATR W SIECI/ NATENCZAS 21” PDF Drukuj Email
W maju br. zostaliśmy zaproszeni do udziału w projekcie pn. „TEATR W SIECI/NATENCZAS‘21” realizowanym przez Teatr im. W. Siemaszkowej w ramach zadania pn. „PRZESTRZENIE SZTUKI” – programu powołania interdyscyplinarnych centrów kultury, rozwijanego pod auspicjami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca.

Projekt skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – 23 placówek z terenu województwa podkarpackiego.
Przygodę z teatrem rozpoczęliśmy od cyklu warsztatów online, które odbywały się  2 razy w tygodniu na platformie Teams.
Podczas majowych i czerwcowych spotkań z p. Kacprem Pilchem – znanym aktorem teatralnym i filmowym młodzi adepci sztuki odkrywali magię sceny, poznawali tajniki pracy aktora, szukali ciekawych rozwiązań scenicznych, uczyli się tekstów na pamięć, nagrywali filmiki, ujawniali swój talent i rozwijali osobowość.
Zniesienie obostrzeń pandemicznych pozwoliło 7 – osobowej grupie ( uczniom z kl.7a,7b,7c ) i koordynatorce p. L. Kutrybale na próby z aktorem na żywo zarówno na terenie naszej szkoły , jak i na deskach Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Pod jego czujnym okiem przygotowywali spektakl, który zostanie zaprezentowany podczas uroczystego finału Projektu już 18 czerwca br. na scenie w Rzeszowie.
L.K.