Kangur Matematyczny - sukcesy naszych uczniów! PDF Drukuj Email
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie i jest obecnie najpopularniejszym masowym konkursem matematycznym na świecie.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły z klas 2 - 7, którzy rozwiązywali zadania w formie stacjonarnej oraz 2 uczniów, którzy wzięli udział w zmaganiach konkursowych online. Tylko zadania uczniów, którzy pracowali w formie stacjonarnej podlegały oficjalnym wynikom. Nasi uczniowie spisali się znakomicie.

Wyróżnienie w konkursie otrzymali:

- Jakub Gawryś -  klasa 2a
- Kamil Pazdyk - klasa 2a

- Dominik Rokoszak – klasa 3a

- Filip Walczak - klasa 5a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
   J.G., B.T.