Trzecioklasiści lubią czytać! PDF Drukuj Email
Uczniowie klasy 3a przez cały rok szkolny 2020/21 udowadniali licznymi akcjami, że lubią czytać i dzielić się recenzjami przeczytanych samodzielnie książek. W założonych jeszcze w klasie drugiej Dziennikach Książek, systematycznie raz na dwa tygodnie sporządzali metryczki, notatki i wykonywali ilustracje książek, które ich zaciekawiły.
Wszystkie recenzje zostały przedstawiane na forum klasy i zachęcały pozostałych trzecioklasistów do przeczytania wybranej książki.

Aby zachęcić do korzystania z zasobów szkolnej biblioteki, zaprosiliśmy p. bibliotekarkę Agatę Korzeń, która zaprezentowała cały stos niezwykle intersujących różnorodnych pozycji książkowych, spośród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W Tygodniu Głośnego Czytania poznali poezję Juliana Tuwima, a szczególnie przewodni w tegorocznych obchodach wiersz "Lokomotywa".

Trzecioklasiści próbowali również tworzyć własne książki, opowiadania, wiersze, które wzbudzały aplauz i podziw rówieśników.

Uczniowie, których Dzienniki Książek okazały się najciekawsze, najstaranniejsze i najbardziej podobały się pozostałym, otrzymali nagrody - pluszaki i książki "Gangu Fajniaków", które dostarczyła nam sieć sklepów "Biedronka".

J.G.