Tu wszędzie jest moja Ojczyzna PDF Drukuj Email
czwartek, 09 czerwca 2011 16:00
  Dnia 6 czerwca br. w auli Centrum Młodzieżowego „Kana” odbyło się podsumowanie VI edycji Konkursu Literackiego dla szkół podstawowych i gimnazjów „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Patronat honorowy nad konkursem sprawowali posłanka ziemi mieleckiej na Sejm RP Krystyna Skowrońska oraz Prezydent Miasta Mielca Janusz Chodorowski.
Na konkurs swoje prace nadesłało ok. dwustu uczniów z całego powiatu mieleckiego. Organizatorzy bardzo cieszyli się z popularności konkursu, wierząc, że pomoże on rozpowszechniać wśród młodego pokolenia patriotyczne idee. Jury natomiast bardzo spodobała się twórczość młodzieży, jej dojrzałość i zaangażowanie. Mottem tej edycji konkursu, były słowa Jana Pawła II „Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje”.
W części artystycznej wystąpiły uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu (zarazem uczestniczki konkursu). Dziewczęta zaprezentowały wybrane wiersze i zaśpiewały patriotyczne piosenki. Następnie nadeszła pora na wręczenie dyplomów, wyróżnień i nagród. Główną nagrodą jest wizyta w sejmie RP. Do Warszawy pojadą: Eliza Bolon (kl. II c) op. Kamilla Muniak i Natalia Ciochoń (kl. III c) op. Lidia Kutrybała. Wyróżnienie otrzymały: Dominika Przywara i Katarzyna Sowa (kl. III a) – op. Lidia Kutrybała. Gratulujemy!

Dominika Przywara, kl. III a
Poprawiony: czwartek, 09 czerwca 2011 16:04