E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Wizyta w bibliotece PDF Drukuj Email
Druga klasa zaprosiła naszą Panią bibliotekarkę, aby opowiedziała im, jak są poukładane książki na półkach. Uczniowie dowiedzieli się o  katalogu bibliotecznym. Katalog biblioteczny to bardzo ważne narzędzie, które pomaga w korzystaniu z biblioteki. Jest to spis wszystkich książek gromadzonych w bibliotece, ułożony w określonym porządku, ułatwiający ich wyszukiwanie.  

Lekcja biblioteczna składała się z bloku teoretycznego i praktycznego.  Na początku uczniowie przypomnieli sobie  regulamin korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz poznali rodzaje katalogów bibliotecznych. Dowiedzieli się również jak wyglądają i do czego służą karty katalogowe, karty książki, karty czytelnika i zobowiązania.

Następnie uczniowie udali się w małych grupach do biblioteki, gdzie  ćwiczyli praktyczne wyszukiwanie książek. Uczniowie byli bardzo aktywni podczas lekcji, zadawali pani bibliotekarce przygotowane wcześniej pytania  związane z poznanymi treściami. Chętnie uczyli się jak należy korzystać z katalogów i bardzo im się to podobało.
B.T.

 

 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości