Warsztaty teatralne online PDF Drukuj Email
Do programu „Wsparcie szkół i placówek w zajęciach pozalekcyjnych w okresie czasowego funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19” będącego inicjatywą Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie przystąpiło ponad 300 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego.

Cieszymy się, że uczniowie klasy VIc znaleźli się w gronie nielicznych, którzy wzięli udział w warsztatach teatralnych zorganizowanych przez  Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w ramach programu „TEATR W SIECI/NATENCZAS” .
06.05. 2020r. rozpoczęły się pierwsze zajęcia online na platformie ZOOM z aktorką teatralną- panią Dagny Mikoś – autorką i inicjatorką Teatru Tutorial przeznaczonego dla początkujących teatromanów chcących rozpocząć swoją przygodę z teatrem.

Dzięki jej zaangażowaniu, pomysłowości, życzliwości i kreatywności uczniowie mogli poczuć magię prawdziwego teatru!
Przez kolejne cztery tygodnie ( w środy i piątki) poznawaliśmy warsztat aktora, wykonywaliśmy szereg ćwiczeń związanych z sensoryką, artykulacją, na wyobraźnię, przeprowadzaliśmy dialogi i wywiady, odgrywaliśmy różne scenki, interpretowaliśmy teksty literackie, wcielaliśmy się w role bohaterów wierszy, ujawnialiśmy nasze talenty, uczyliśmy się tekstów na pamięć.

Wszystkich połączyłą  teatralna pasja, która pozwoliła na pokazanie  ukrytych możliwości.
Po zniesieniu konieczności zachowania dystansu społecznego warsztaty będą kontynuowane w realnej rzeczywistości, gdyż podsumowaniem spotkań ma być występ (w nowym roku szkolnym) na deskach Teatru im. W. Siemaszkowej!
                                                                                                         L.K.