E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Od kamienia do e-booka PDF Drukuj Email
„Od kamienia do e-booka” – pod takim tytułem odbyła się żywa lekcja języka polskiego w bibliotece dla uczniów klasy drugiej.  Jak powstała książka? Kto pierwszy wpadł na pomysł, żeby spisać opowiadane przy ognisku, historie na papierze? I, czy od papieru się zaczęło? Jak wygląda książka dzisiaj?

Na wszystkie pytania uczniowie uzyskali odpowiedź w bibliotece. Historia książki jest prawie tak długa, jak historia naszej cywilizacji. Od zawsze opowiadania, legendy, prawa były przekazywane ustnie. Z czasem zaczęto ryć znaki (które w końcu przerodziły się w znany nam alfabet) na kamiennych, glinianych lub drewnianych tabliczkach. Później wykorzystywano papirus, pergamin, a w 100 roku naszej ery pojawił się papier. Indianie posługiwali się „pismem węzełkowym” i książkami zwanymi kipu. Przełomowy moment w historii książki to wynalazek druku (1450 r.). Dziś posługujemy się książką drukowaną oraz elektroniczną. 

Wszystkie te formy książki dzieci zobaczyły  i czytały w bibliotece. Dzięki ciekawym „zbiorom” drugoklasiści przenieśli  się w bardzo odległe czasy sprzed kilku tysięcy lat.
A.K.
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości