Wigilia w klasie VI c PDF Drukuj Email
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Na kilka dni przed Wigilią, uczniowie przystroili choinkę, która dumnie prezentuje się w naszej klasie. Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był już całkowicie poświęcony tematyce świątecznej. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali uroczystą wigilię,

aby chwile potem móc połamać się ze sobą oraz swoimi wychowawcami opłatkiem i złożyć najserdeczniejsze życzenia. Na stołach pojawiły się świąteczne potrawy, a w całej szkole można było usłyszeć wesołe kolędowanie. Nie udałoby się wszystkiego tak przygotować i sprawnie przeprowadzić, gdyby nie nieoceniona pomoc rodziców i babci, którzy w tym gorącym przedświątecznym okresie poświęcili swój wolny czas i pomogli wspólnie przybliżyć dzieciom piękne tradycje Świąt Bożego Narodzenia.
J.B