"Książka przyjacielem człowieka" PDF Drukuj Email
W ramach realizacji programu "Książka przyjacielem człowieka" uczniowie klasy I zaprosili mamę ucznia, która czytała nam rozdziały książki "O Zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów". Celem było zachęcenie uczniów do czytania różnych książek, a w szczególności o zwierzętach, które podobnie jak ludzie przyjaźnią się ze sobą, pomagają sobie i przeżywają różne trudności, które musza pokonywać.

Uczniowie poznali przygody małego Zajączka, który potrafił w imię przyjaźni pokonać strach i dokonać wielkich rzeczy.
Po rozmowie o zachowaniu bohatera książeczki uczniowie rysowali komiksy o przygodach zwierząt.
Zorganizowano wystawkę prac, i najlepsze z nich zostały nagrodzone 'szóstkami'.
Dzieci zrobiły też inscenizację wybranej przygody Zajączka i Łabędzia pracując w grupach. Przygotowali rekwizyty i stroje.
Projekt dostarczył dzieciom wiele radości, dobrych emocji, i nauczył wiary we własne możliwości  i współpracy ze sobą.
M.K.